תריסים חשמליים מאלומיניום

טיפים תיקון תריסים חשמליים

מאמר על תריס גלילה ידני  מבית תריסי ניר 050-8557375

במאמר זה נעביר מנסיוני 38 שנות נסיון, לבעלי דירות כיצד לטפל, לתחזק, ולשמר תריסי גלילה או תריסים חשמליים לאורך זמן. מאמר זה הינו המשך למאמר תחילת הולדתו של התריס,

כיום התריסים הם מוצר נצרך ומועיל ,עם המון הבטים חיובים ומועילים לבית  ,אנו נסקור מספר פעולות שעל בעל הבית לבצע .בכדי לשמר את התריס בצורה נכונה לאורך זמן.

נתחיל מן הקל אל הכבד. במאמר זה נסקור את התריס גלילה הידני שמתגלגל בעזרת רצועה וקפיץ.

א.תריס גלילה רגיל שנגלל בעזרת רצועה ידנית ,ומנגנון קפיץ עליון.או תחתון .

  • בתריסים מהסוג הזה, יש לוודאות שהסטופר [המעצור] בדרך כלל שניים ,נמצאים במקום ,לא התיבשו  ולא שבורים .נטפל בבעיה זו בכדי למנוע שהתריס יתגלגל פנימה לתוך הבית שלו בין אם זה ארגז חיצוני ,פנימי,או נישה בתוך הקיר .
  • כאשר מורידים או מעלים את התריס במשיכת הרצועה ,חובה להשתמש בשני ידיים,כאשר יד אחת מבצעת את פעולת המשיכה ,ויד שנייה חיבת לתת את הקשת הנכונה לכיוון התפס התחתון בצורה קשתית,כך גם בהורדה גם בהעלאה.בצורה זו אנו נימנע את החיכוך שנוצר בין החבל לבין התפס ,נמנע את הקריעה וההתפוררות של הרצועה .
  • הארגז, לארגז התריס גם יש חשיבות ,כי מצד אחד הצד החיצוני מקשר את החוץ [מזג האוויר ,חום קור,שמש,גשם] ומצד שני עם פנים הבית, לכן יש לדאוג שהאטימה החיצונית עדיין עודה קיימת מסביב לארגז, מפנים הבית יש לדאוג גם שישנה אטימה מסביב, חומר הבידוד מוצמד לדופן הפנימית ,ומקובע,במידה שיש חשש שהבידוד התנתק יש לתקן מידית במידה ואין אפשרות עדיף להוציא את הבידוד באופן זמני ,[בכדי למנוע גלגול של הבידוד בין השלבים ,וקלקול  של התריס .]
  • יש לוודאות שהשלבים נמצאים בקו אחד לאורך כול הטור
  • בכדי למנוע פגיעה בצבע של התריס אין להשתמש בחומרים  כימים  מזיקים וחריפים
  • יש לוודאות שסוף כול מסילה עליונה יש לו את הקשתות בצורה הנכונה

להזמנת תיקון תריסים התקשרו 050-8557375